Blog

Neurokinetická terapie úrovně 3

David Weinstock – Neurokinetic Therapy®

Neurokinetická terapie se významným způsobem šíří po celém světě. Důkazem je i výuka nejvyšší možné úrovně tohoto fyzioterapeutického přístupu na evropském kontinentu. Úroveň 3 byla doposud prezentována pouze v Londýně. V červenci letošního roku měl Záhřeb čest hostit tuto závěrečnou část kurzu. Na své evropské cestě ji dorazil do Chorvatska představit sám zakladatel této metody Američan David Weinstock se svými asistenty. Jakub Šichnárek a ostatní účastnící měli obrovské štěstí, jelikož podle vlastních slov Davida to byla jeho poslední cesta do Evropy.

Podmínkou účasti bylo úspěšné splnění praktické zkoušky předchozího kurzu úrovně 2. Jak už je zvykem účastníci se do místa konaní sjeli z celé Evropy. Víkendovou náplní byl specifický protokol vyšetření vazivových struktur, jizev a nepřímo vyšetřitelných svalů jako jsou okohybné svaly a svaly jazylky. Všechny tyto struktury mají vysokou prioritu v řídícím pohybovém centru mozku a často způsobují poruchu v hybném systému člověka. Nádhernou ukázkou bylo vyšetření piercingu a tetování, které nezřídka kdy způsobují pohybový problém a bolest obdobně jako kterákoliv jizva na těla. Závěrem víkendu David Weinstock představil způsob vyšetření rovnovážného systému a závratí skrz souvislosti okohybných svalů a svalů krční páteře.

Celý víkend byl doprovázen duchem fotbalového mistrovství světa v Rusku. Chorvatské oslavy byly velkolepé i přes finálový nezdar jejich národního týmu.

9.12.2018 Aktuality
About Jakub Šichnárek